SOSYAL AĞLARDA HEDEF KITLENIZLE NASIL ETKILEŞIM KURABILIRSINIZ?

SOSYAL AĞLARDA HEDEF KITLENIZLE NASIL ETKILEŞIM KURABILIRSINIZ?

SOSYAL AĞLARDA HEDEF KITLENIZLE NASIL ETKILEŞIM KURABILIRSINIZ?

Sosyal hayat, “Her yerde paylaşım mı yapsam yoksa tek bir sosyal ağa mı odaklansam?” gibi sorularla dolu. Teknik olarak, basit. Aynı anda birçok sosyal ağda oldukça otomatik gönderiler oluşturabilirsiniz. Özgün ve potansiyel müşterilerinize hitap eden içerikler oluşturmak o kadar da sorun değil. Tabii ki, her ağın farklı türde mesajları vardır ve bunların doğasına uyum sağlamanız gerekir.

 

Kaç ağa katılacağınıza karar verirken, sözde yönetimlerinin uzun sürebileceğini de göz önünde bulundurun. Bu, soruları yanıtlamanız, tartışmaları takip etmeniz ve tartışmalara katılmanız gerektiği anlamına gelir. Bu kısım aslında en önemli kısımdır. İnsanlar iletişimi ve öz-önem duygusunu severler. Netizenlerden gelen tüm şikayetlere, isteklere veya iltifatlara hemen yanıt vermezseniz, müşterilerinizle ilgilenmeyen kibirli, bencil bir şirket gibi davranıyorsunuz demektir. Bu, hayal kırıklığına uğramış müşteri kampanyalarının olumsuz yayılmasına yönelik yalnızca bir adımdır.

 

Günümüzün en önemli tüketicisi olan gençler, çevrimiçi ortamda herhangi bir konuda şikayette bulunabilmeyi çok seviyor. Ve kötü haber çabuk yayılır. Birine göre garson çok mu yavaştı? Bugünün tüketicileri yüzlerine karşı bir şey söylemiyor, ancak bir restorandan ayrılmadan önce internette bir yere olumsuz bir yorum gönderiyorlar. Özellikle konaklama sektöründe girişimciler için adeta bir korku haline geldi. Diğer taraf, hizmetleri iyileştirdiğini iddia ediyor, bu yüzden seçiminizi yapın. Genellikle insanlar herhangi bir aptallıktan şikayet eder ve uygun bir özür, tercihen mali tatmin veya bir hediye, kupon vb. Ne yazık ki, bu baskıyla başa çıkmak için evrensel bir tarif.